16 лютого 2021 року 106 дітей соціально вразливих категорій із різних куточків України, які стали телеведучими циклу дитячих пізнавальних телепрограм із перекладом українською жестовою мовою, взяли участь в прес конференції з нагоди презентації результатів культурно-мистецького проєкту «МИ В ЕФІРІ плюс». В цьому році було створено 7 нових випусків з циклу дитячих пізнавальних культурно-мистецьких телепрограм.
Мета проекту: сприяння в суспільній реінтеграції та інклюзії виключених груп дітей. Він одночасно спрямований на посилення інтеграції культури в щоденні громадські практики, розширення розуміння ролі культури в житті суспільства та розвиток міжгалузевої співпраці.
Під час прес-конференції діти та організатори розповіли як створювався проєкт, про його цікавинки та одержані результати, зокрема було продемонстровано відеофільм проєкту та фрагменти створених телепрограм. Також діти з інвалідністю по зору виконали музичний фрагмент із телепрограми про бандуру, а дівчинка з інвалідністю по слуху здійснила переклад жестовою мовою всіх телепрограм за проектом та стала першою в Україні дитиною-сурдоперекладачем аудіовізуального контенту, розкрила секрети сурдоперекладу в дитячих телепрограмах.
Географія реалізації проєкту доволі широка та різноманітна. У проекті взяли участь діти з Києва, Вінниці, Полтави, Ужгорода, Броварів, Бучі, Ірпеня Київської області, Гришківців Бердичівського району Житомирської області, Умані Черкаської області, Сєвєродонецька, Рубіжного, Старобільська, Станиці Луганської, Вільхового та Плотини Станично-Луганського району Луганської області.
Цей проект став чудовим прикладом ефективної співпраці щодо соціокультурної адаптації дітей вразливих категорій.
Важливим є те, що до реалізації проекту активно долучилися представники органів влади, що опікуються питаннями людей з інвалідністю в Україні.
Організатори проєкту: громадська організація «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» спільно з громадською організацією «КримSOS» та благодійною організацією «Благодійний фонд «З теплом у серці» за підтримки Українського культурного фонду в рамках Програми «Культура плюс».
Надання інформації та логістичний супровід щодо участі у проекті дітей та молоді з інвалідністю з Луганської області та ВПО забезпечено го «ЛОО «АМІ-СХІД», Луганським обласним Центром соціокультурної адаптації молоді з ОФМ за підтримки управління молоді та спорту ЛОДА.